O nas

Firma Inter Car Nowak Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Zakopiańskiej 167 w Krakowie, autoryzowany dealer samochodów marki Toyota, działa na rynku motoryzacyjnym od 1999 roku.

Właściciel największego salonu Toyoty w Polsce, wiosną 2011 roku poszerzył swoją działalność o dużą korporację taksówkową pod nazwą KRAK Taxi Sp. z.o.o. Siedziba nowej korporacji mieści się przy ul. Jasnogórskiej 4 w Krakowie (salon Toyoty Inter Car Nowak).  Biuro korporacji ma niezależne pomieszczenia dla prowadzenia swojej działalności o powierzchni około 100 m² z pełnym zapleczem socjalnym.

Naszym celem jest tworzenie nowej korporacji na miarę europejskiego miasta  jakim niewątpliwie jest Kraków. Dotychczasowe doświadczenia na rynku przewozów taksówkami, wskazują na fakt, iż w Krakowie istnieje kilka korporacji, ale żadna z nich nie spełnia podstawowych standardów europejskich. Skłoniło nas to do stworzenia nowej sieci znacząco odbiegającej od funkcjonujących na rynku, a jednocześnie świadczących najwyższej jakości usługi. Kraków ze względu na jego specyfikę: z jednej strony wielkie historyczne miasto, zaś z drugiej strony ogromny ośrodek oświaty, kultury oraz rozrywki do tej pory nie doczekał się w sferze usług taksówkowych prawdziwej korporacji, która byłaby uzupełnieniem infrastruktury dynamicznie rozwijającego się miasta.

Fakty:

 • Docelowo ok. 250 fabrycznie nowych samochodów marki Toyota jeżdżących 24 godziny na dobę
 • Nowa  jakość obsługi ( wysoka kultura osobista kierowcy, nienaganny wygląd )
 • Ujednolicone, nowoczesne, w pełni bezpieczne i komfortowe samochody
 • Nowy wizerunek korporacji KRAK Taxi
 • Najwyższa jakość usług przy zachowaniu atrakcyjnej ceny
 • Najwyższy standard bezpieczeństwa pasażerów oraz kierowców
 • Nowoczesne centrum zarządzania siecią taksówek
 • Wszystkie nasze samochody chronione są przed kradzieżą przez system GPS oraz w przypadku aktów wandalizmu lub napadu na kierującego pojazdem – do kilku minut interwencja grupy ochroniarskiej.
 • System generowania zleceń. Niezawodny system cyfrowy umożliwiający z jednej strony najszybszą obsługę klienta, a z drugiej strony sprawiedliwie przydzielający zlecenia taksówkarzom. Ponadto system ten podnosi bezpieczeństwo na ulicach miasta, bowiem nie ma „wyścigów” do klienta.

We flocie samochodowej naszj sieci posiadamy samochody hybrydowe Toyota Prius oraz Toyoty Avensis (typ nadwozia sedan i wagon).

Wszystkie samochody Toyota Prius są w białym kolorze. Podkreślamy w ten sposób coraz bardziej wyraźną tendencję do dbania o ekologię. Prius jest jedynym produkowanym seryjnie samochodem z tak zaawansowaną technologią dotyczącą ochrony środowiska. Specyfiką tych samochodów jest napęd hybrydowy posiadający silnik spalinowy oraz dwa silniki elektryczne, pozwalające na poruszanie się cicho i ekologicznie.

Natomiast samochody Toyota Avensis są w kolorze srebrny metalik, podkreślamy w ten sposób elegancję pojazdu.
Z uwagi na to, że w ofercie KRAK Taxi są dostępne tylko dwa konkretne rodzaje fabrycznie nowych samochodów, klienci będą kojarzyć nowo powstałą korporację przede wszystkim  z bezpieczeństwem, komfortem i wysoką jakością usług.

Samochody te spełniają najwyższe wymogi dotyczące bezpieczeństwa (pięć gwiazdek w testach Euro NCAP). Wyposażone są w 9 poduszek powietrznych, pięć systemów bezpieczeństwa, ponadto posiadają klimatyzację automatyczną oraz spełniają obowiązującą obecnie najwyższą normę emisji spalin EURO 5.

Pomiędzy siedzeniami we wszystkich pojazdach ekologicznej floty są umieszczone monitory, co daje możliwość odtwarzania filmów, reklam wraz z dźwiękiem przed 180–cio tysięczną publicznością.

Tyle bowiem potencjalnych klientów porusza się taksówkami w ciągu miesiąca.

NASZE ZAPLECZE KORPORACJI KRAK TAXI

 • Dział Serwisu – 30 stanowisk napraw samochodów w serwisie przy ul. Zakopiańskiej i Jasnogórskiej
 • 5 stanowisk myjni automatycznej i ręcznej
 • Stała opieka serwisowa, opieka assistance nad samochodem i kierowcą, dbanie o czystość pojazdów, obowiązkowe przeglądy gwarancyjne, części zamienne i akcesoria niezbędne do utrzymania samochodu w stałej gotowości do jazdy.
 • Serwis Napraw powypadkowych ( ul. Zakopiańska 167) – w serwisie stosujemy najnowocześniejsza metodę naprawy i lakierowania uszkodzonych pojazdów, naprawiamy pojazdy stosując wyłącznie oryginalne części zamienne ( warunek zagwarantowany  w polisie ubezpieczeniowej zawartej w naszej firmie)
 • posiadamy trzy specjalistyczne samochody (lawety) do transportowania unieruchomionych bądź uszkodzonych pojazdów